تبلیغات
پلاگیوس - انگاره های غیر قابل دفاع کتاب مقدس مسیحیان و یهودیان در معرفی خدا؟

بدون شک مهمترین مفهوم در ادبیات الهی هر دین خداشناسی از منظر آن دین میباشد.

در دو دین بزرگ مسیحیت و یهودیت اما به اوصافی از خدای متعال بر میخوریم که حقیقتا نا مناسب با ذات مبارک خداوند میباشد و صرف آگاهی از آن موجب ذم و تقبیح طرفداران این الهیات میگردد.

در اینجا تنها به گوشه ای از این بیهوده گوییها در این عرصه اشاره میشود و از هرگونه نقدی پرهیز میگردد چرا که اساسا آنقدر بطلان آن واضح است که ما را از گرفتن وقت شما عزیزان در قالب نقد مستغنی میکند.

لطفا در این آموزه های به اصطلاح دینی دقت کنید:

از بینی خداوند دود و از دهانش آتش متصاعد می شود:

۱- آنگاه زمین متزلزل و مرتعش گردید و اساس های آسمان بلرزیدند و از حدّت خشم او متحرک گردیدند. از بینی وی دود متصاعد شد و از دهان او آتش سوزان در آمد و اخگرها از آن افروخته گردید. و او آسمان ها را خم کرده، نزول فرمود و تاریكی غلیظ زیر پایهایش بود. بر کروبین سوار شده، پرواز نمود، و بر بالهای باد نمایان گردید. 

 

-     او آواز مرا از هیکل خود شنید و استغاثة من به حضورش به گوش وی رسید. زمین متزلزل و مرتعش شده، اساس کوهها بلرزند و متزلزل گردید چونکه خشم او افروخته شد. دُخان از بینی او برآمد و نار از دهانش ملتهب گشت و آتشها از آن افروخته گردید. آسمان را خم کرده، نزول فرمود و زیر پای وی تاریکی غلیظی می بود. بر کروبی سوار شده، پرواز نمود و بر بالهای باد طیران کرد. تاریکی را پردة خود و خیمه¬ای گرداگرد خویش بساخت. 

 

این توصیف خداست یا... ؟!؟

 

 

خدا از آفرینش انسان پشیمان می شود:

 

خداوند دید که شرارت انسان در زمین بسیار است، و هر تصور از خیالهای دل وی دائماً محض شرارت است. و خداوند پشیمان شد که انسان را بر زمین ساخته بود، و در دل خود محزون گشت. و خداوند گفت: «انسان را که آفریده¬ام، از روی زمین محو سازم، انسان و بهایم و حشرات و پرندگان هوا را، چونکه متأسفم شدم از ساختن ایشان».

 

آیا خدا از كرده خود متاسف میشود ؟

 

 

خدا نمیخواست انسان عاقل شود مار با نیرنگش باعث شد

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSjs8PyXAqDxNIS5UhqBj106uUiOkZqeouIZ1csXzHv9pnC3LjjnA

ومار از همه حیوانات صحرا که خداوند خدا ساخته بود، هُشیارتر بود. و به زن گفت: «آیا خدا حقیقتاً گفته است که از همة درختان باغ نخورید؟» زن به مار گفت: «از میوة درختان باغ می خوریم، لکن از میوة درختی که در وسط باغ است، خدا گفت از آن مخورید و آن را لمس مکنید، مبادا بمیرید.» مار به زن گفت: «هر آینه نخواهید مرد، بلکه خدا می داند در روزی که از آن بخورید، چشمان شما باز شود ومانند خدا عارف نیک و بد خواهید بود. و چون زن دید که آن درخت برای خوراک نیکوست و به نظر خوشنما و درختی دلپذیر و دانش افزا، پس از میوه اش گرفته، بخورد و به شوهر خود نیز داد و او خورد. آنگاه چشمان هر دوِ ایشان باز شد و فهمیدند که عریانند. پس برگهای انجیر به هم دوخته، سترها برای خویشتن ساختند. و آواز خداوند خدا را شنیدند كه در هنگام وزیدن نسیم نهار در باغ می خرامید.

گفت: «که تو را آگاهانید که عریانی؟ آیا از آن درختی که تو را قدغن کردم که از آن نخوری، خوردی؟» آدم گفت: « این زنی که قرین من ساختی، وی از میوة درخت به من داد که خوردم.» پس خداوند خدا به زن گفت: «این چه کار است که کردی؟» زن گفت: «مار مرا اغوا نمود که خوردم.» پس خداوند خدا به مار گفت: «چونکه این کار کردی، از جمیع بهایم و از همه حیوانات صحرا ملعون¬تر هستی! بر شکمت راه خواهی رفت و تمام ایام عمرت خاک خواهی خورد. و عداوت در میان تو و زن، و در میان ذُرّیت تو و ذریت وی می گذارم. او سر تو را خواهد کوبید و تو پاشنه وی را خواهی کوبید.» 

خدا دید اگر آدم از درخت حیات هم بخورد، مثل خدا جاودان میشود ؛ لذا او را از باغ عدن بیرون کرد

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_N7qajEPwJ7lxb9ZjS22WeBRPEh89K4CBWimrjiXboqTxztei

و خداوند خدا گفت: «همانا انسان مثل یکی از ما شده است، که عارف نیک و بد گردیده. اینک مبادا دست خود را دراز کند و از درخت حیات نیز گرفته بخورد، و تا به ابد زنده ماند.» پس خداوند خدا، او را از باغ عدن بیرون کرد تا کار زمینی را که از آن گرفته شده بود، بکند. پس آدم را بیرون کرد و به طرف شرقی باغ عدن، کروبیان را مسکن داد و شمشیر آتشباری را که به هر سو گردش می کرد تا طریق درخت حیات را محافظت کند. 

 

اگر آدم از درخت معرفت نیك و بد نمیخورد ما اكنون چگونه میزیستیم

به مدت سیصد و نود روز نان را با نجاست انسان بپز و بخور:

پس گندم و جو و باقلا و عدس و ارزن و جُلبان برای خود گرفته، آنها را در یک ظرف بریز و خوراکی از آنها برای خود بپز و تمامی روزهایی که به پهلوی خود می خوابی، یعنی سیصد و نود روز آن را خواهی خورد. و غذایی كه می خوری به وزن خواهد بود یعنی بیست مثال برای هر روز. وقت به وقت آن را خواهی خورد. و آب را به پیمایش یعنی سُدسِ یک هین خواهی نوشید. آن را وقت به وقت خواهی نوشید. و قرصهای نان جو که می خوری، آن ها را بر سرگین انسان در نظر ایشان خواهی پخت. و خداوند فرمود به همین منوال بنی اسرائیل نان نجس در میان امّت هایی که من ایشان را به میان آنها پراکنده می سازم خواهند خورد.» 

بدون شرح ؟

  مطالعه بیشتر رجوع کنید به عهد قدیم:

1.دوم سموئیل22/آیه 8 تا 11

2.مزامیر 18 آیه 6 تا 11

3.پیدایش 6 آیه 5 تا 7

4.پیدایش 3 آیه 1 تا 15

5.پیدایش 3 آیه 22 تا 24

6.حزقیال 4 آیه 9 تا 13برچسب ها: عهد عتیق ، عصبانیت خدا ، درخت حیات ، معرفت نیک و بد ، باغ عدن ،

Can you get taller with yoga?
دوشنبه 30 مرداد 1396 04:48 ب.ظ
Keep this going please, great job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر